spybubble pro full indir Iphone 6s yazılım yükleme nasıl yapılır Iphone de Whatsapp bilgisayar takip Whatsapp yazismalari kurtarma Android telefon dinleme engelleme Telefon görüşme takip Whatsapp yazışmaları geri yükleme Telefon film izleme Telefon sinyal takibi yap Facebook hackleme fireforce Güvenli keylogger programı Öğrenci Arama engelleme Rehber öğretmen öğrenci takip programı Arama engellemeyi iptal etme Konum zaman grafiğinden ivme bulma Samsung telefon Iphone değişim takip Spy hunter indir full Kontrol Telefona casus Facebook Keylogger pro Perfect keylogger indir türkçe Ağdaki bilgisayar Whatsapp sohbet indirme Arkadas takip sistemi Whatsapp silinen Alacak verecek takip programı ücretsiz Iphone 6 Plus arama kaydetme Facebook Arama kaydetme Android ücretsiz casus programlar Gelir gider Whatsapp sohbet fotoğrafları Whatsapp son görülme izleme Iphone program yükleme bilgisayardan Casus program nasil tespit edilir Cep telefonu film izleme siteleri Casus Casus belli facebook Casus bilgisayar 007 keylogger full download Whatsapp çevrimiçi takip programı ücretsiz Iphone

Ad Kavminin İmhası

Ad Kavminin İmhası

Ad kavmi ile ilgili konular Kuran-ı Kerim'de şu sure ve ayetlerde geçer:Araf suresi 65.ila 72.ayetler,Hud suresi 50.ila 60.ayetler ve Ahkaf suresi 24 ila 25.ayetler...

 

Ad kavminin cezalandırılması/imhası ile ilgili Taberi'nin yazdıgı Milletler ve Hükümdarlar tarihi adlı bir kitap var.Adı geçen eserden bana çok enteresan gelen bu vakayı paylaşmak istiyorum.Taberi, MS.10 yy.da yaşamış fıkıh,hadis,tarih,dil.kıraat, ve tefsir gibi ilimlerde ileri gitmiş bir İslam alimidir.Şimdi Taberi'nin kitabından konu ile ilgili pasajı nakledeyim.

 

Taberi Milletler ve Hükümdarlar tarihi kitabından:

 

''Siyah bulut Ad kavmi üzerine Mugis ovası tarafından geliyordu.Bu bulutta neler oldugunu ilk anlayan bir kadın olmuştur.Bu kadın Ad kavminden olup adı Mehded idi.O,bu hali gördükten sonra koşarak kavminin yanına gitmiş ve yorgunluktan bagırarak kendini kaybetmiş, yere düşüp bayılmştır.Ayıldıktan sonra kavmi ona sorarak: Ey Mehdet ! Neler gördün? diye sorarlar.Mehded: Bir bulut ve bu bulutun ön tarafından sürükleyip getiren adamlar gördüm''.

 

Şimdi buradan Ahkaf suresine geçelim.K.Kerim Ahkaf suresi 24.ayet: ''Nihayet onu vadilerine gelen geniş bir bulut halinde görünce şöyle dediler:Bu bize yagmur getirecek bir buluttur.Hud peygamber: Hayır,o aceleden istediginiz şeydir,içinde acıklı bir azap var. Aynı sureden devamla 25.ayet:Rabbinin emriyle herşeyi yerle bir edecek.Sonunda o hale geldiler ki evlerinden başka hiçbirşey görülmüyordu.Günahkarlar toplulugunu işte böyle cezalandırırız biz. Mehded'in gördügü bu ''adamlar'' kimdi?Bu bulutta neyin nesiydi acaba?

 

Atmosferde aşagıdan yukarıya dogru sıcaklık düşer.Misal yerde sıcaklık +38 cc iken;4000 m.yukarıda sıcaklık +18 cc.dir.20 cc.düşmüştür yani...Çok ısı yayan bir araç atmosferde ilerlerken bu araca degen/temas eden havadaki su buharı yoguşmaya geçerek bir bulut kılıfı oluşturur ve aracı sarar.Yüksekten geçen Jetlerin arkalarında bıraktıgı sıcak gazların bir çizgi gibi bulut oluşturdugunu sanırım herkes görmüştür...Neyse biz yine kitaba dönelim..'' El Helecan, Ad kavminin ileri gelenlerinden birisi idi.Olay anında Hz.Hud'un yanındadır ve olayı izlemektedir....El Helecan:Bu buluttaki BUHTİ CİNSİNDEN DEVELERE BENZEYENLER kimlerdir? Hz.Hud: Onlar,Rabbimin melekleridir. El Helecan:Allah'ın varlıgına ve birligine inanan biri oldugumda Rabbin beni onlardan korur mu? Hz.Hud: Sen,kendi askerinden koruyamayan bir hükümdar gördünmü?

 

Evet..işte böyle..Söz konusu taşıtın önündeki şeffaf kabinde oturanların görülebidigini ifade ederek son vereyim.

 

E-posta Listesine Kaydolun:

Kaydınız alındı. Teşekkür ederiz.

UYARI:

İşbu tanıtıcı site içerisinde yer alan herhangi bir bilgi tedavi amacı taşımamaktadır. Verilen bilgi ve hizmetler internet kullanıcısını bilgilendirmek amaçlı olup sağlık hizmeti değil, tamamlayıcı tıp niteliğindedir. Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.